image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Prawie tysiąc tyskich uczniów od października br. rozpoczęło bezpłatne zajęcia nauki i doskonalenia pływania w Wodnym Parku Tychy. W lekcjach będą brać udział wszystkie drugie klasy z tyskich szkół podstawowych.  

Zajęcia będą się odbywać raz w tygodniu, w ramach lekcji wychowania fizycznego. Wezmą w nich udział wszystkie drugie klasy publicznych szkół podstawowych z Tychów – 55 grup, łącznie prawie tysiąc dzieci.

 – Siłą tych zajęć jest doświadczona kadra instruktorska, która program dostosowuje do umiejętności dzieci. Zajęcia będą odbywać się w dwóch naszych nieckach w strefie sportowej – mówi Zbigniew Gieleciak, prezes Regionalnego Centrum Gospodarki Wodno-Ściekowej S.A., zarządzającego Wodnym Parkiem Tychy.

Ze względu na epidemię koronawirusa wprowadzono specjalne procedury bezpieczeństwa – obowiązkowe jest noszenie maseczek w strefie wejścia oraz utrzymywanie odpowiedniego dystansu. Pracownicy parku wodnego na bieżąco dezynfekują także transpondery, szafki, klamki, poręcze i ławki.

Zajęcia bezpłatnej nauki pływania dla drugoklasistów z Tychów zostały dofinansowane z budżetu Miasta Tychy. Po raz pierwszy odbyły się w marcu 2019 roku. Do tej pory wzięło w nich udział ponad 2000 tyskich uczniów.

Oprócz tego, od 2008 roku uczniowie 3 klas szkół podstawowych mogą nieodpłatnie uczestniczyć w  zajęciach organizowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji na Basenie Miejskim w Tychach.

Źródło: UM Tychy