image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

18 października, odbyła się czwarta i ostatnia edycja tegorocznego Biegowego Grand Prix MOSiR 2020. Tym razem biegacze i chodziarze rywalizowali pod Kopcem Wyzwolenia.

Na starcie organizowanego dziś biegu i marszu Nordic Walking stanęło łącznie 57 zawodników. Ponownie w rywalizacji brało udział sporo dzieci i młodzieży. W niedzielne południe wręczano nie tylko wyróżnienia za dzisiejszy bieg, ale także podsumowano całą tegoroczną edycję.

Wśród szkół w całym Grand Prix najlepsza okazała się Miejska Szkoła Podstawowa nr 14, za nią znalazły się: Miejska Szkoła Podstawowa nr 13 i Miejska Szkoła Podstawowa nr 5.

Wśród uczestników biegu nie mogło zabraknąć także Sławy Umińskiej-Duraj – Prezydent Piekar Śląskich, która nie tylko startowała w zawodach, ale również wręczała wraz z radnym Łukaszem Ściebiorowskim medale uczestnikom.

Organizatorami Biegowego GP MOSiR 2020 były MOSiR Piekary Ślaskie oraz Młodzieżowa Rada Miasta Piekary Śląskie. Były to ostatnie tegoroczne zmagania, ale już dzisiaj zapraszamy na przyszłoroczną edycję.

Źródło: UM Piekary Śląskie