image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Lenka wymaga kosztownego leczenia w postaci immunoterapii. Niezbędne jest ponoszenie kosztów wykraczających poza możliwości jej najbliższych. Chętni mogą pomóc w zbiórce funduszy, biorąc udział w wyjątkowym wydarzeniu sportowym.

W sobotę, 21 listopada Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piekarach Śląskich oraz Stowarzyszenie Lecymy Durś organizują charytatywny 12-godzinny Maraton biegowy i Nordic Walking dla Lenki.

Zmagania uczestników polegać będą na pokonywaniu ciągle, przez 12 godzin, pętli o długości 5 kilometrów. Każdy, kto weźmie udział w wydarzeniu, może pokonać wyznaczoną trasę dowolną ilość razy. Uczestnicy wystartują ze stadionu MOSiR przy ul. Olimpijskiej 3, a trasa przebiegać będzie w lesie Dioblina.

Wpisowe do zawodów wynosi 20 zł, a płatności dokonać należy w dniu zawodów. Środki te należy wrzucać do puszki Fundacji, która wspiera chorą na nowotwór Lenkę.

Lenka ma 9 lat. Zachorowała w październiku 2019 roku i obecnie leczy się w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie. Dotychczas przeszła przez 3 zabiegi i rozpoczęła leczenie w postaci nowoczesnej immunoterapii, które jest bardzo kosztowne, ale nie wiadomo, ile czasu będzie trwać.

Co zrobić, by wziąć udział w wydarzeniu?

Aby wziąć udział w zawodach, należy zgłosić swój udział na konkretną godzinę. Pierwsza grupa uczestników wyruszy na trasę o godz. 6 00, a start ostatniej grupy planowany jest na godz. 17.00, aby ostatecznie zakończyć wydarzenie o godzinie 18.00. Osoby, które w ciągu całego dnia przebiegną lub przejdą najwięcej kilometrów zostaną dodatkowo wyróżnione. Jedna osoba może wystartować w ciągu dnia kilka razy, a wyniki zostają zsumowane.

Chęć udziału w wydarzeniu należy zgłaszać drogą elektroniczną poprzez serwis elektronicznezapisy.pl. Zapisy (na godziny 6.00, 7.00, 8.00, 9.00, 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 14.00, 15.00, 16.00 oraz 17.00) przyjmowane są do czwartku, 19 listopada.

W zmaganiach mogą brać udział również osoby niepełnoletnie, które muszą znajdować pod opieką osoby dorosłej. Jedna osoba może wystartować kilka razy o różnych godzinach. Dla wszystkich uczestników przygotowane będą pamiątkowe medale.

Źródło: UM Piekary Śląskie