image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Przedstawiciele Młodzieżowej Rady Miasta zaangażowali się w zbiórkę rzeczy niezbędnych dla podopiecznych Schroniska dla Bezpańskich Zwierząt w Bytomiu. Podsumowali prowadzone przez siebie działania.

Wiceprzewodnicząca Młodzieżowej Rady Miasta Piekary Śląskie Nadia Banasiak poinformowała, że w zbiórce, o której informowaliśmy w tekście Trwa zbiórka darów na rzecz Schroniska dla zwierząt, zbierano głównie suchą i mokrą karmę dla psów i kotów, a także koce, pościele oraz środki czystości. Działania trwały do końca 2020 roku i odbywała się we współpracy z Salonem Groomerskim „Szczotka” z Piekar Śląskich.

-Wspieranie zwierząt, szczególnie w czasie zimy, jest bardzo ważne. Trzeba być szczerym, bo zwierzęta w schroniskach potrzebują pomocy, dobrej ręki człowieka – zwłaszcza wtedy, kiedy marzną w kojcach. Schroniska nie są w stanie zapewnić tak dobrej opieki, jak potrzebują zwierzęta – nie mają na to środków, więc pomoc niesiona przez ludzi do każdego ze schronisk jest ogromnym szczęściem dla zwierzaków – mówi wiceprzewodnicząca Nadia Banasiak.

Zbiórki na rzecz schronisk dla zwierząt to już w naszym mieście swoista tradycja. Ta przeprowadzona w ostatnim czasie opisana została TUTAJ. Warto dodać, że w planach jest akcja związana z rozdawaniem kopert życia seniorom wraz z radnymi Młodzieżowego Sejmiku Województwa Śląskiego.

Źródło: UM Piekary Śląskie