image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Usłyszymy m.in. fragmenty ,,Śpiącej Królewny” P. Czajkowskiego, ,,Carmen” G. Bizeta, ,,Pięknej Heleny” J. Offenbacha, ,,Girl Crazy” G. Gershwina czy też nieśmiertelne przeboje króla walca J. Straussa – polkę ,,Anna” oraz walc ,,Wino, kobieta i śpiew”. Całość koncertu zwieńczy brawurowa ,,Noc na Łysej Górze” M.Musorgskiego.

Już w najbliższy poniedziałek, 8 marca o godz. 18.00, w Filharmonii Zabrzańskiej odbędzie się wyjątkowy koncert pt. “Kobieta w muzyce”. W repertuarze znajdą się dzieła różnych gatunków muzycznych, których powstanie i tematyka została zainspirowana postacią kobiety na przestrzeni wieków.

Za pulpitem dyrygenckim stanie Sławomir Chrzanowski, dyrektor Filharmonii Zabrzańskiej.

– Na wydarzenie zapraszają w sposób szczególny nasze urokliwe instrumentalistki – Anna Franke-Matera, Agnieszka Gajgier-Otręba, Monika Kampa i Aleksandra Front, których grę mogą Państwo usłyszeć i podziwiać w naszej sali koncertowej, do której pragniemy jak najczęściej Państwa zapraszać – dodaje Sławomir Chrzanowski. – Koncert “Kobieta w muzyce” w całości pragniemy zadedykować wszystkim Paniom z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet.

Źródło: UM Zabrze

Foto: FB Filharmonia Zabrzańska – Instytucja Kultury Miasta Zabrze