image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

O stworzenie, a następnie dynamiczny rozwój Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Bieruniu władze Miasta Bierunia kilku kolejnych kadencji starały się od conajmniej kilkunastu lat. Efekty tych konsekwentnych, wytrwałych i długofalowych działań są dziś bardzo widoczne! Właśnie rusza budowa nowoczesnego zakładu produkcyjno-magazynowego z branży automotive przy ulicy Strefowej w Bieruniu. Projekt inwestycyjny o wartości 100 milionów złotych, realizowany jest na działce o powierzchni czterech hektarów. Docelowo zapewni 600 miejsc pracy. Zakończony ma zostać do jesieni 2021 roku.

Bieruńska część tyskiej podstrefy Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej rozszerza się w ogromnym tempie. Z 38 hektarów w sumie dostępnego gruntu, do zagospodarowania zostały już tylko 4 hektary. 34 hektary terenu zajęte zostały przez inwestorów, którzy realizują nowoczesne projekty inwestycyjne. Miasto Bieruń przymierza się do otwarcia kolejnych terenów inwestycyjnych.

23 marca 2021 roku nastąpiło symboliczne wbicie łopaty na placu budowy przy ulicy Strefowej. Azjatycki inwestor – firma TENGLONG POLSKA S.A. rozpoczął budowę nowoczesnej hali produkcyjno-magazynowej. Prace budowlano-montażowe potrwają przez około pół roku.

Obecny na wydarzeniu związanym z oficjalnym rozpoczęciem budowy Burmistrz Krystian Grzesica zwrócił uwagę na to, jak ważna – na etapie pozyskiwania nowych inwestorów – była realizacja inwestycji drogowych na terenach inwestycyjnych w Bieruniu. To dzięki bardzo dobrej ofercie infrastrukturalnej Miasto Bieruń jest miejscem przyjaznym dla biznesu.

Warto przypomnieć, że jesienią 2018 roku oddany do użytku został drugi odcinek ulicy Strefowej, przy której rozpoczeła się właśnie budowa nowego zakładu TENGLONG, a niebawem ruszy również budowa zespołu obiektów magazynowo-produkcyjnych Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej OSM Bieruń (obecnie trwają prace projektowe).

Źródło: UM Bieruń