image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

W dniach 7-10 października tego roku w nowej hali lodowiska przy ulicy Pułaskiego kobieca reprezentacja Polski w hokeju na lodzie walczyć będzie o awans do dalszej fazy kwalifikacji olimpijskich.

W tym roku zostanie otwarte lodowisko imienia Braci Nikodemowiczów. To będzie jedno z najnowocześniejszych lodowisk w Polsce.

– Obiekt będzie służył mieszkańcom, jako miejsce rekreacji, ale będziemy również starali się o organizację dużych imprez i jedną z nich będzie turniej prekwalifikacyjny kobiet do igrzysk olimpijskich – mówi Adam Fras, wiceprezydent Bytomia i wiceprezes Polskiego Związku Hokeja na Lodzie.

Awansuje najlepszy zespół

W dniach 7-10 października na lodowisku w Bytomiu kobieca reprezentacja walczyć będzie w grupie H o awans do dalszej fazy z Holandią, Meksykiem i Turcją. Do rundy kwalifikacyjnej, która odbędzie się w listopadzie, awansuje najlepsza drużyna. Igrzyska Olimpijskie odbędą się w lutym 2022 roku w Pekinie.

Wielkie nadzieje

– W reprezentacji Polski kobiet sporo jest zawodniczek Polonii Bytom, która w tym roku zdobyła po raz dziesiąty mistrzostwo Polski. Z utęsknieniem czekamy na organizację imprez sportowych z udziałem kibiców i mamy wielką nadzieję, że w październiku fani będą mogli zobaczyć na żywo w akcji naszą reprezentację – dodaje Adam Fras.

Źródło: UM Bytom