image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Ruszył remont pustostanów zlokalizowanych w budynkach na terenie całego miasta, m. in. w dzielnicach: Hugo, Huta Laura, Centrum i Nowy Świat. Tym samym do końca września zasób mieszkaniowy gminy Siemianowice Śląskie wzbogaci się o 36 lokali mieszkalnych, które po modernizacji zostaną przydzielone osobom oczekującym na mieszkania socjalne.

Zakres prac budowlanych obejmie wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, remont ścian, sufitów i podłóg, wymianę instalacji wodno-kanalizacyjnej i instalacji elektrycznej oraz wykonanie ogrzewania.
Modernizacja prowadzona jest w ramach projektu unijnego pn. „Rozwój mieszkaniowej infrastruktury społecznej miasta Siemianowice Śląskie SORSAL IV” (Siemianowicki Obszar Rewitalizacji Społecznej i Aktywności Lokalnej), który realizowany był w naszym mieście także w poprzednich latach. Dzięki programowi dotychczas wyremontowano i przekazano mieszkańcom w sumie 34 lokale mieszkalne. Tegoroczna inwestycja będzie kosztowała ponad 1,2 mln zł i zostanie dofinansowana z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego 2014-2020.