image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Startuje kolejna edycja Budżetu Obywatelskiego Gminy Świerklaniec. Do dyspozycji mieszkańców jest w tym roku 244 460 zł. Wspólnie zdecydujmy na co przeznaczyć te pieniądze! Zgłoś projekt i miej realny wpływ na rozwój Twojej gminy. Może to Twój pomysł zostanie zrealizowany w 2022 roku?

Nie byłoby budżetu obywatelskiego, gdyby nie ciekawe i potrzebne pomysły mieszkańców. Zgłoszenie projektów do Budżetu Obywatelskiego Gminy Świerklaniec jest bardzo proste. Jak to zrobić? O tym dowiemy się klikając tutaj.

Składanie propozycji projektów do budżetu obywatelskiego będzie możliwe od 5 lipca br. i potrwa do 26 lipca 2021 r. Kolejnym krokiem będzie weryfikacja projektów, następnie ogłoszenie projektów możliwych do realizacji i przeznaczonych do głosowania. Głosowanie potrwa od 1 do 16 września 2021 r. Ogłoszenie listy zwycięskich projektów nastąpi do 7 października 2021 r.

Ruszyła nowa strona Budżetu Obywatelskiego Gminy Świerklaniec: (link) swierklaniec.budzet-obywatelski.org. Znajdziemy na niej wszystkie niezbędne informacje dotyczące zgłaszania projektów, głosowania oraz wyników.

Źródło: UG Świerklaniec