image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Nowy miesiąc, nowa umowa. 1 lipca miasto podpisało umowę na przebudowę ulicy Lenartowicza. Wykonawcą prac będzie firma Drogomax z Bytomia.

W przetargu złożono aż 6 ofert, a ich wartości wynosiła od 5,5 mln złotych do 10,5 mln. Po ostatecznej ocenie przetarg wygrała firma Drogomax, która prace wykona za prawie 5,5 mln złotych.

To będzie bardzo wymagające zadanie dla wykonawcy, ponieważ wszystkie roboty powinny zakończyć się jeszcze w 2021 roku, a zakres prac jest szeroki. – W miejscu obecnego wiaduktu, pod którym kiedyś przebiegała linia kolejowa do kopalni, pojawi się nasyp, a na nim droga, która będzie miała po dwa pasy ruchu w obu kierunkach. Zmiany dotyczą także skrzyżowania ulicy Lenartowicza i Szymanowskiego. W tym miejscu obecne skrzyżowanie zastąpi rondo – wyjaśnia Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Wraz z przebudową, mieszkańcy muszą liczyć się z utrudnieniami, jednak wykonawca będzie musiał tak przeprowadzić prace, by autobusy komunikacji miejski oraz piesi mogli bez większych przeszkód pokonać ten odcinek drogi.

Inwestycja obejmuje również przebudowę oświetlenia ulicznego wraz z doświetleniem przejścia dla pieszych, które powstanie przy nowym rondzie oraz budowę chodnika i drogi rowerowej. – Roboty powinny się rozpocząć jeszcze w wakacje, a o wszystkich zmianach i starcie prac będziemy informowali na bieżąco – mówi prezydent Sosnowca.

Co istotne, miasto na ten cel otrzymało dofinansowanie w wysokości ponad 2,5 mln zł z rezerwy subwencji ogólnej.

 

Źródło: UM Sosnowiec

 

Droga przed przebudową
Foto: UM Sosnowiec