image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Do 30 września trwa organizowany przez GUS spis powszechny. By pomóc mieszkańcom w dokonaniu spisu, urząd miasta zorganizował mobilny punkt spisowy. Do piątku 9 lipca można spisać się przed budynkiem Ratusza.

W mobilnym punkcie zlokalizowanym przed Ratuszem spisać można się jeszcze w środę i czwartek (w godzinach: 8.00 – 15.00) oraz w piątek (w godzinach: 8.00 – 13.30). W punkcie w dokonaniu spisu pomaga mieszkańcom gminne biuro spisowe. Następnie punkt przeniesie się na Niwę. Terminy i godziny dyżurów podane będą z wyprzedzeniem.

Uwaga! Z pomocy w dokonaniu spisu w mobilnym punkcie skorzystać mogą ci mieszkańcy, którzy nie dokonali samospisu przez internet lub infolinię i nie skontaktował się z nimi jeszcze (telefonicznie lub osobiście) rachmistrz. GUS przypomina jednocześnie, że zgodnie z przepisami nie można odmówić przekazania danych rachmistrzowi kontaktującemu się w celu dokonania czynności spisowych.

Jak informuje Główny Urząd Statystyczny, spis powszechny to największe i najważniejsze badanie statystyki publicznej, organizowane raz na 10 lat.

Źródło: UM Sławków