image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

W najbliższych dniach w Dąbrowie Górniczej będzie można przyjąć jednodawkową szczepionkę Johnson&Johnson.

12 lipca, w godz. 9-18, mobilny punkt szczepień stanie na parkingu CH Pogoria. Nie jest wymagana wcześniejsza rejestracja. Więcej informacji o szczepieniu. Z kolei 15 i 16 lipca, w godz.16-17.30, jednodawkowy preparat będzie można przyjąć w hali „Centrum”. Tam potrzebna jest wcześniejsza rejestracja. Więcej informacji o szczepieniu.

W okresie wakacyjnym przyjęcie preparatu Johnson&Johnson może szczególnie zainteresować planujących zagraniczne wyjazdy. Większość państw po 14 dniach od podania szczepionki nie wymaga testów covidowych, a powrót do Polski spoza strefy Schengen i Europejskiego Obszaru Gospodarczego nie wiąże się z koniecznością kwarantanny. Korzystając ze szczepienia jednodawkowym specyfikiem w Dąbrowie Górniczej, na przełom lipca i sierpnia będzie można już planować zagraniczne wojaże bez testu czy ryzyka kwarantanny.

Ci, którym nie zależy na czasie czy preparacie jednodawkowym, mogą zaszczepić się gdzie indziej. Przy szczepieniach nie ma rejonizacji, więc szczepionkę można przyjąć w dowolnym punkcie, a także w innym mieście. Zarejestrować można się na cztery sposoby: dzwoniąc na całodobową i bezpłatną infolinię – 989; elektronicznie poprzez e-Rejestrację na stronie pacjent.gov.pl; kontaktując się bezpośrednio z wybranym punktem szczepień; wysyłając SMS na nr 664 908 556 lub 880 333 333 o treści: SzczepimySie (następnie zwrotnie system będzie prosił o nasze dane i podawał proponowane miejsca i daty szczepienia).

Źródło: UM Dąbrowa Górnicza