image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Ukazał się drugi numer kwartalnika ekonomicznego „W Metropolii. Biznes”. W najnowszym wydaniu znalazło się sporo danych dotyczących logistyki i transportu na obszarze Metropolii. Nie zabrakło również informacji o jakości życia, nauce i nowych projektach rozwojowych prowadzonych przez miasta GZM.

– Drugi kwartał 2021 roku był udany i przyniósł sporo ciekawych danych z obszaru Metropolii – mówi Łukasz Łata, zastępca dyrektora w Departamencie Rozwoju Społeczno-Gospodarczego i Współpracy. – Zapowiedzi inwestycji, nowe połączenia lotnicze, potwierdzają, że jesteśmy silnym i znaczącym centrum logistyczno-transportowym na mapie Europy. Miasta Metropolii  stanowią o sile eksportowej całego regionu, przygotowują też kolejne tereny inwestycyjne. Dużo dobrego działo się takie w nauce. Są nowe centra, granty na badania czy przyciąganie studentów zza granicy – dodaje.

Biuletyn „W Metropolii. Biznes” to kwartalnik prezentujący informacje o gospodarce, rynku pracy, edukacji i nauce, oraz o jakości życia w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Biuletyn jest adresowany do środowisk gospodarczych w kraju i za granicą, stąd ukazuje się w polskiej i w angielskiej wersji językowej. Część informacji i danych w nim zawartych jest dodatkowo publikowana w formie wideo. Partnerem przedsięwzięcia jest Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A.

Biuletyn „W Metropolii. Biznes” to projekt Departamentu Rozwoju Społeczno-Gospodarczego i Współpracy Urzędu Metropolitalnego Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii realizowany wspólnie z Departamentami: Marki i Komunikacji Marketingowej oraz Komunikacji Społecznej.

Pobierz magazyn w wersji polskiej lub angielskiej:

W METROPOLII BIZNES NR 2

IN METROPOLIS BUSINESS NO.2