image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Dom kultury 12 stycznia zaprasza na spotkanie ze Zbigniewem Rokitą – podwójnym laureatem Nagrody Literackiej NIKE. Jego książka „Kajś. Opowieść o Górnym Śląsku” to bez wątpienia jedna z najważniejszych książek opowiadających o naszym heimacie, historii i tożsamości.

Dom kultury zaprasza do bezpośredniego udziału lub śledzenia dyskusji poprzez relację na stronie domu kultury na FB.

Zbigniew Rokita (ur. 1989) – reporter, redaktor, specjalizuje się w problematyce Europy Wschodniej i Górnego Śląska. Autor książek reporterskich „Kajś. Opowieść o Górnym Śląsku” (podwójnie nagrodzonej Nagrodą Literacką Nike oraz która otrzymała nominację do Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus, nagrody Ambasador Nowej Europy i Międzynarodowej Nagrody im. Witolda Pileckiego) oraz „Królowie strzelców. Piłka w cieniu imperium” (książka została przełożona na język ukraiński, a spektakl na jej podstawie wystawiono w Teatrze Nowym w Zabrzu). Autor sztuki teatralnej Nikaj (Teatr Zagłębia, reż. Robert Talarczyk). Pochodzi z Gliwic.
[notka biograficzna pochodzi ze strony internetowej Wydawnictwa Czarne].
Spotkanie z autorem w ramach Klubu Dyskusyjnego Domu Kultury odbędzie się dzięki wsparciu Urzędu Gminy Wyry. Patronem medialnym spotkań jest portal Wachtyrz.eu.
Źródło: UG Wyry