image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

„Cukierek i dobry uczynek!”, czyli jak 31 października br. Anioły ponownie opanują Siemianowice Śląskie. Wspaniała zabawa dla najmłodszych… i nie tylko – z mnóstwem atrakcji.

Już po raz drugi odbędzie się bowiem w naszym mieście Dzień Aniołów – HeavenWins.

Jego zwiastunem będą wolontariusze z siemianowickich szkół, których spotkamy na terenie miasta w godzinach od 10.00 do 14.00. Będą oni mieli koszyczki wypełnione cukierkami, odblaskowymi serduszkami i karteczkami z dobrymi uczynkami, by obdarowywać nimi napotkane osoby.

Z kolei w Parku Pszczelnik (ul. Park Pszczelnik 3), między godz. 11.00 a 17.00 będzie można wziąć udział w Biegu Aniołów – sztafety na dystansie 333 km. Kto jesienny dzień będzie wolał spędzić w ciepłym wnętrzu może wybrać się o godz. 16.00 lub 19.00 na projekcję filmową do SCK Parku Tradycji (ul. Elizy Orzeszkowej 12), by zobaczyć gwarantującą jeszcze wyższą temperaturę „Próbę ogniową”. Wejściówki na seanse do odbioru w SCK Parku Tradycji oraz w Wydziale Kultury i Sportu UM (ul. Jana Pawła II 1).

Główny akord tego szczególnego dnia to Wielki Finał w Kompleksie Sportowym „Michał” (ul. Elizy Orzeszkowej 1), gdzie znajdzie się Aleja Dobrych Uczynków, gdzie stanie i nie wątpimy, że wypełni się, serduszkowy pojemnik na dobre uczynki. A tam, gdzie panuje dobro musi być oczywiście uśmiech i radość. Zapewnią je najmłodszym dmuchańce i zabawa z didżejem, okraszona licznymi, wesołymi konkursami. Nie zabraknie balonów, fotobudki, słodyczy i popcornu. A skoro to niebiańska zabawa, to nie obędzie się bez cukrowych obłoczków, bez aniołkowego malowania buziek, czy wplatania warkoczyków.

Zabawa w KS „Michał” trwać będzie od godz. 16.30 do 19.00. Wszystkie atrakcje będą darmowe!

Warto w tym miejscu wspomnieć, iż od 23 do 27 października trwał tzw. Tydzień Dobrych Uczynków, w ramach którego uczniowie siemianowickich placówek oświatowych brali udział w różnego rodzaju inicjatywach dobroczynnych. Dzieciaki m.in.: uczestniczyły w zbiórkach karmy dla schronisk dla zwierząt, akcjach pomocowych dla fundacji charytatywnych, domów dziecka, piekły ciastka dla osób niewidomych czy też sprzątały groby. I właśnie Wielki Finał HeavenWins będzie zwieńczeniem Tygodnia Dobrych Uczynków.

Serdecznie zapraszamy na to święto dobra.

HeavenWins Dzień Aniołów - plakat

HeavenWins Dzień Aniołów - impreza towarzysząca: Bieg Aniołów (sztafeta 333 km) - plakat.
Próba Ognia - plakat filmu, który będzie wyświetlany w trakcie II edycji siemianowickiego Heavenwins Dzień Aniołów.
Rafał Jakoktochce (Biuro Prasowe UM)