image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Pałac Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej zaprasza na wyjątkowy koncert duetu KARAŚ/ROGUCKI z okazji Dnia Kobiet. Koncert odbędzie się 8 marca o godzinie 19:00 na głównej scenie PKZ, a zebrana publiczność będzie miała okazję usłyszeć najnowszy, wydany 1 marca album „Atlas Iskier”!

Projekt Karaś/Rogucki to bez wątpienia jeden z ciekawszych duetów muzycznych od lat. Pojawił się na polskiej scenie po ogłoszeniu zawieszenia działalności zespołów Coma i The Dumplings. Panowie szturmem podbili rynek, a ich pierwszy singiel, który jest coverem zespołu T.Love „1996”, został nominowany do Fryderyka w kategorii „Najlepsze Nowe Wykonanie”.

Album „Atlas Iskier” jest najnowszym, a zarazem ostatnim albumem duetu. Po sukcesie pierwszego krążka zatytułowanego „Ostatni bastion romantyzmu” oraz równie dobrze przyjętej przez publiczność drugiej produkcji „Czułe Kontyngenty” artyści zamierzają zakończyć ten miłosny tryptyk muzyczny. Jak sami mówią najnowszy krążek jest kontynuacją wątków z poprzednich wydawnictw, będzie jednak mroczniej, a ukazana w piosenkach miłość będzie miała oblicze ucieczki od samotności, nacechowane desperacją i chęcią zapełnienia pustki.

– Pierwszy singiel zwiastujący trzeci album nie bez powodu jest coverem. Domknięcie muzycznego tryptyku o miłości sygnujemy symboliczną klamrą, gdyż pierwszy utwór, jaki stworzyliśmy wspólnie, to również był cover – piosenka „1996” autorstwa T.Love – mówią o singlach Karaś/Rogucki.

Koncert Karasia i Roguckiego w Pałacu Kultury Zagłębia będzie nie tylko okazją do posłuchania muzyki na żywo, ale również czasem refleksji nad naturą miłości i jej roli w naszym życiu.

Więcej informacji oraz bilety na stronach palac.art.pl oraz bilety.palac.art.pl.

Źródło: UM Dąbrowa Górnicza