image_pdfimage_print

Rewelacyjnie spisali się reprezentanci Młodzieżowego Domu Kultury nr 1 w Bytomiu, którzy wywalczyli pięć medali, w tym trzy złote podczas rozgrywanych w Bytomiu Mistrzostwach Polski Placówek Wychowania Pozaszkolnego w szachach szybkich.

W turnieju rywalizowało 69 zawodników i zawodniczek w trzech kategoriach wiekowych: juniorka i junior do lat 10, juniorka i junior do lat 14, juniorka i junior do lat 18. Sekcję szachową MDK nr 1 Bytom w turnieju reprezentowali: Alicja Hajduk, Inka Marzęda, Kacper Dembicz, Igor Galwas, Bartosz Hekner w grupie do lat 10, Aleksandra Dzieża, Daria Yarychevska, Krzysztof Grzyszek, Mateusz Rajsz, Jakub Rożnowski, Sebastian Stypa, Maciej Syrek, Maksymilian Tomkowicz, Denys Vintskovskyi, Zbigniew Wiatrowski, Bartosz Żychowski w grupie do lat 14 oraz Patryk Dembicz i Adam Matys w grupie do lat 18.

Ogromny sukces indywidualny odnieśli zawodnicy bytomskiej sekcji, którzy zdobyli 3 złote (tym samym tytuł mistrza Polski), jeden srebrny i jeden brązowy medal oraz kilka punktowanych miejsc.

W kategorii juniorek i juniorów do lat 10 złoty medal zdobyli: Alicja Hajduk i Kacper Dembicz. W tej samej kategorii wiekowej Igor Galwas zdobył srebrny medal, a Inka Marzęda brązowy medal w grupie juniorek.

W kategorii juniorów do lat 14 złoty medal zdobył Zbigniew Wiatrowski, a w tej samej kategorii wiekowej w grupie dziewcząt 4-5 miejsca zajęły Daria Yarychevska oraz Aleksandra Dzieża.

W klasyfikacji drużynowej walka o palmę pierwszeństwa toczyła się do ostatnich sekund ostatniej rundy, w której lepsza okazała się drużyna MDK nr 1 Bytom, zdobywając tym samym tytuł mistrza Polski.

Drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej zdobyła drużyna MDK Chorzów, a trzecie miejsce MDK Fabryczna Wrocław.

Impreza odbyła się pod patronatem prezydenta Bytomia Mariusza Wołosza oraz Śląskiego Związku Szachowego.