image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Rewolucja dronowa, miłość do rowerów i niezwykłe miejsca w Metropolii – zapraszamy Państwa na trzy interesujące wydarzenia, które zaplanowaliśmy na stoisku GZM podczas Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw (17-19 października, Katowice). Aby wziąć udział w tym wydarzeniu, wymagana jest rejestracja za pośrednictwem strony https://ekmsp.eu/visitor/register lub – w trakcie jego trwania – bezpośrednio na miejscu.

Od podróży jednośladami po ultranowoczesną komunikację powietrzną – plany Metropolii na najbliższe lata są naprawdę interesujące. Aby dowiedzieć się więcej, zachęcamy do odwiedzenia Targów Biznes Expo 2018, które odbędą się w ramach Europejskiego Kongresu MŚP. Tam na odwiedzających będzie czekało stoisko GZM, gdzie przy pysznej kawie będzie można porozmawiać o bieżących i przyszłych działaniach Metropolii. Ponadto w amfiteatralnej części naszego stoiska odbędą się trzy spotkania. Będzie można na nich dowiedzieć się jak drony znad Metropolii mogą zrewolucjonizować niebo w Europie; o rowerowej miłości Metropolii do jednośladów i o siedmiu niezwykłych miejscach, o których istnieniu mogliście nie wiedzieć.

Podniebne podboje: drony nad Metropolią | 17 października, godz. 13:40-14:00

Autonomiczne drony poruszające się w przestrzeni powietrznej niczym samochody po ulicach? To nie jest fragment „Gwiezdnych wojen” ani „Piątego Elementu”, lecz realna wizja, którą Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia stara się wcielić w życie jako pierwsza w Europie. O naszej roli w tworzeniu dronowej rzeczywistości opowie Marcin Dziekański, kierownik projektu CEDD (Centralnoeuropejski Demonstrator Dronów), który od lat jest związany z nowoczesnymi technologiami i wie jak o nich opowiadać.

Metropolia, jakiej nie znacie. Miejsca, które trzeba zobaczyć! | 18 października, godz. 11:10-11:30

Poznajcie siedem miejsc w Metropolii, o których istnieniu mogliście nie mieć nawet pojęcia! Zapraszamy na spotkanie dla miłośników turystycznych, historycznych i geograficznych ciekawostek, które poprowadzi Marcin Nowak – geograf, podróżnik oraz bloger, współpracownik Departamentu Promocji i Komunikacji Społecznej w Metropolii GZM.

RoweLove: Metropolia jednym śladem | 19 października, godz. 11:10-11:30

Rowery staną się podstawowym środkiem transportu w Metropolii? Takie są plany, a ponieważ mówi się, że przykład powinien płynąć z góry, to metropolitalni urzędnicy również będą się przemieszczać jednośladami! Ponadto planowany jest system metropolitalnej wypożyczalni rowerów oraz trasy rowerowe, które umożliwią przemieszczanie się pomiędzy wszystkimi gminami GZM. Więcej na ten temat opowie Marcin Dworak, czyli metropolitalny oficer rowerowy.

Na tym jednak nie koniec, ponieważ podczas trzydniowego kongresu odbędzie się kilkadziesiąt sesji panelowych, wśród których nie zabraknie również przedstawicieli GZM. Już teraz zapraszamy do udziału w panelach:

  • „Jedwabny szlak” (17.10.2018, godz. 15:30-17:00) – w roli prelegenta Grzegorz Podlewski, wiceprzewodniczący zarządu GZM
  • „Zrównoważona mobilność miejska” (17.10.2018, godz. 15:30-17:00) – w roli prelegenta Grzegorz Kwitek, członek zarządu GZM
  • „Zrównoważone miasta. Tu chce się żyć!” (18.10.2018, godz. 9:30-11:00) – w roli prelegentki Danuta Kamińska, wiceprzewodnicząca zarządu GZM
  • „Smart(er) cities” (19.10.2018, godz. 13:30 – 15:00) – w roli prelegentki Karolina Wadowska, członek zarządu GZM
  • „Elektromobilność. Przyszłość to elektryczność” (19.10.2018, godz. 13:30-15:00) – w roli prelegenta Grzegorz Podlewski, wiceprzewodniczący zarządu GZM

VIII Europejski Kongres MŚP to najważniejsze w Europie spotkanie firm sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Wydarzenie odbędzie się w dniach 17-19 października 2018 w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.