image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Firma CP Complex Projekt, która przygotowuje Studium Techniczno- Ekonomiczno – Środowiskowe oraz materiały do wniosku o wydanie decyzji środowiskowych uwarunkowań dla budowy S 11 w woj. śląskim, przedstawiła Gminie Radzionków dwa warianty przebiegu drogi ekspresowej S11.

Wariant, zaznaczony na mapach kolorem niebieskim, omija miasto od strony wschodniej, natomiast wariant czerwony przecina miasto w jego północnej części. W obu przypadkach planuje się węzeł komunikacyjny na drodze DW 911 na wysokości ul. Anieli Krzywoń. Gmina warunkuje pozytywną opinię dla wariantu przebiegającego przez miasto w przypadku zaprojektowania i wybudowania węzła komunikacyjnego na odcinku pomiędzy 54 a 55 km drogi (orientacyjnie: między tzw. „Szkałą” a radarami). Jeżeli takie rozwiązanie nie będzie możliwe do zrealizowania, Gmina Radzionków optuje za wersją omijającą miasto.

MAPA

Na prośbę Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad informujemy, iż aktualne przebiegi poszczególnych wariantów trasy S11 (wraz z usytuowaniem planowanych węzłów oraz przejazdów) zamieszczone są na stronie internetowej GDDKiA: https://www.gddkia.gov.pl/pl/3838/lnwestycje-w-przygotowaniu, a wszelkie uwagi oraz sugestie zostaną uwzględnione w analizach, dotyczących opracowywanego przebiegu trasy.

Źródło: radzionkow.pl