image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

11 kwietnia w Siemianowickim Centrum Kultury Park Tradycji odbyło się spotkanie zorganizowane przez siemianowicką Fundację na Rzecz Bezpieczeństwa i Obronności Kraju GROT*. Zjawili się na nim oprócz przedstawicieli służb mundurowych, zakładów pracy a także organizacji pozarządowych, Adam Skowronek, sekretarz miasta Siemianowice Śląskie oraz Sława Umińska-Duraj, prezydent Piekar Śląskich. Głównym punktem programu była prelekcja Navala, byłego żołnierza (operatora) GROM-u, który naświetlił problemy związane ze współczesnym terroryzmem. Uczył m.in. zachowań podczas ataku terrorystycznego.

– Współczesne pole walki to nie dżungla, którą kojarzymy z filmów sensacyjnych, to miejskie ulice, zabudowania w których są duże skupiska ludności – mówi Naval.

– To niestety stwarza pole do działania różnego rodzaju ekstremistom – dodaje.

Występ GROM-owca poprzedziło wręczenie podziękowań za wkład i zaangażowanie w rozwój Fundacji GROT przedstawicielom firm: Rosomak, S.A., Przedsiebiorstwu Montażowemu Kotłmontaż Sp. z o.o., a także firmie PPHU M-Elektrostatyk.

*Fundacja GROT to organizacja proobronna zrzeszająca pasjonatów militariów, osoby zainteresowane współpracą z wojskiem. Szereg działań realizuje we współpracy i na rzecz społeczności lokalnej, głównie Siemianowic Śląskich i okolic. Siłę Fundacji stanowią instruktorzy oraz ambitna kadra.

Źródło:www.siemianowice.pl