image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

W nadchodzących miesiącach w gliwickiej hali nie zabraknie wielkich gwiazd, plenerowych wydarzeń i sportowych emocji. Już dzisiaj kalendarium imprez wygląda imponująco, a rozmowy z kolejnymi partnerami wciąż trwają.

Jeszcze w kwietniu w Arenie Gliwice przy Akademickiej 50 wystąpią czołowi przedstawiciele muzyki trance i stworzą show Dreamstate Europe. Później obiekt opanują dwie legendy – Slayer (czerwiec) i Scorpions (lipiec). 

W programie wydarzeń nie zabraknie też przedstawień i imprez dla najmłodszych. Od kwietnia rusza cykl Teatr dla dzieci, czyli barwne spektakle dla pociech. Zaplanowano też m.in. DINO EXPO, czyli wystawę dinozaurów oraz znaną z poprzedniej edycji MINIATUROWĄ POLSKĘ – wystawę makiet i modeli kolejowych. Prowadzone z profesjonalnymi trenerami rodzinne warsztaty  jazdy na rolkach „I love rolki” (28 kwietnia, 5 maja – zapisy obowiązkowe) nauczą techniki i wprawy tak, aby aktywność dostarczała jeszcze większej frajdy. 

Prężnie działa ścianka wspinaczkowa Chwyciarnia, która codziennie szkoli nowych wspinaczy, a na początku czerwca organizuje zawody BAJTEL CUP. Z każdym dniem ma coraz większe grono fanów i coraz więcej pokonanych tras.

Przed końcem roku szkolnego w Małej Arenie odbędzie się Spartakiada, gdzie w różnych dyscyplinach zmierzą się uczniowie gliwickich szkół. Na pewno wielkim widowiskiem będą także pokazy pirotechniczne i laser show (koniec lipca).

Co jeszcze? Zbliża się Dzień Sportu organizowany na terenach terenach otaczających Arenę Gliwice. To nie lada gratka dla wszystkich, którzy kochają aktywnie spędzać czas. Zawodowcy i Ci, którzy poszukują mocniejszych wrażeń będą też mogli wziąć udział w lipcowym gliwickim Runmageddonie. Impreza, która od kilku lat przyciąga rzesze biegaczy, to bieg i pokonywanie przeszkód na specjalnie przygotowanej trasie. To także walka z własnymi słabościami i satysfakcja po dobiegnięciu do mety. Profesjonaliści będą też mogli zmierzyć się w Gliwickim Półmaratonie, który w październiku przebiegnie ulicami miasta.

We wrześniu na terenach otaczających Arenę Gliwice organizowana będzie druga edycja Pikniku Rodzinnego Bezpieczni na co dzień. Będzie można sprawdzić, jak ciężką pracę wykonują służby porządkowe. W tym samym miesiącu w Gliwicach pojawi się  słynne trio pop-operowe Il Volo.

W listopadzie gliwicka hala zorganizuje taneczno-muzyczne widowisko „The Lord of the dance” i będzie gospodarzem finału dziecięcej Eurowizji (24 listopada). W połowie grudnia ugości najlepszych judoków podczas Mistrzostw Europu w Ju-Jitsu. Mała Arena zamieni się w prawdziwą matę tatami!

To nie wszystko. Arena Gliwice ma już propozycje na przyszły rok. Warto sprawdzic kalendarium!