image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Niedzielne śniadanie to jeden z kluczowych momentów tradycyjnych odchodów Świąt Wielkanocnych. W Zespole Szkół w Kamieńcu spotkały się osoby samotne z terenu naszej gminy, które ten wyjątkowy czas pragnęły spędzić w gronie innych.

Na „Śniadanie Wielkanocne” przybyło ponad 60 osób. Gości witał Wójt Gminy Zbrosławice – Wiesław Olszewski, a zgromadzonych i pokarmy pobłogosławił Proboszcz Parafii Św. Floriana w Miedarach o. Grzegorz Wrodarczyk. Na stołach królowały dania tradycyjne, ciasta, babki i świąteczne baranki.

Obfitujące w pyszne pokarmy śniadanie to zasługa wielu osób, które bardzo mocno wsparły tę inicjatywę. Dość wspomnieć, że niemalże wszystko to, co znalazło się na niedzielnym stole, pochodziło z darów.

Właśnie dlatego szczególne podziękowania kierujemy do: 
Marcina Badaszewskiego – Prezesa Firmy Mar-Trans, Restauracji „Pod Złotym Prosiakiem” Państwa Kapek, Piekarni Cukierni Milan z Ziemięcic, Radnych Gminy Zbrosławice, pracowników Urzędu Gminy Zbrosławice, Dyrekcji Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Kamieńcu, pracowników GOPS Zbrosławice oraz wszystkich wolontariuszy, którzy poświecili swój niezwykle cenny czas w niedzielny poranek.

Źródło: zbroslawice.pl