image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Już 25 maja w Arenie Głównej Areny Gliwice zobaczymy zmagania siatkarzy na najwyższym, światowym poziomie! W ramach oficjalnego otwarcia sezonu 2019 reprezentacji Polski mężczyzn, nasi mistrzowie zmierzą się towarzysko z reprezentacją Niemiec.

Sprzedaż biletów online rusza 29 kwietnia o godz. 12.00 na portalu ebilet.pl. Członkowie Klubu Kibica, użytkownicy sieci Plus i członkowie Klubu VITAY otrzymają 15% zniżki.

Dla kibiców mecz Polska – Niemcy to możliwość zobaczenia na żywo najlepszych zawodników i niesamowitego widowiska. Polscy entuzjaści volleyballa nie jeden raz udowodnili, że potrafią stworzyć wspaniałą atmosferę! Zobaczyć na żywo takie osobistości siatkarskiego świata jak Kubiak, Nowakowski czy Zatorski i Śliwka to nie lada gratka…  Gliwicka hala przy Akademickiej 50 też zaprezentowała się już z najlepszej sportowej strony.

Dziękuję Miastu Gliwice i Arenie Gliwice za umożliwienie imponującego otwarcia reprezentacyjnego sezonu z udziałem mistrzowskiego zespołu. Jestem niezwykle rad, że największy i bardzo nowoczesny gliwicki obiekt dołączył jako ważny punkt do siatkarskiej mapy Polski.  Serdecznie zapraszam do Gliwic najlepszych kibiców na świecie! – podkreśla Jacek Kasprzyk, Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Warto dodać, że majowy mecz Polska – Niemcy w Gliwicach bezpośrednio poprzedza rozpoczęcie drugiej edycji Siatkarskiej Ligi Narodów, której inauguracja będzie mieć miejsce w Katowicach (31 maja–2 czerwca). Potem polskich mistrzów świata czeka Turniej Kwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 (9–11 sierpnia w Gdańsku), dalej CEV Mistrzostwa Europy (12–29 września, faza grupowa w Holandii) i wreszcie Puchar Świata w Japonii (1–15 października). Spotkanie w Gliwicach będzie więc sprawdzianem formy i kondycji podopiecznych Vitala Heynena, trenera reprezentacji Polski mężczyzn. Dla Areny Gliwice natomiast to kolejne wydarzenie wielkiego formatu w kolekcji.