image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

W niedzielę 28 kwietnia br. po raz trzeci na swój „Wiosenny Koncert” zaprosiła Orkiestra Reprezentacyjna Miasta i Gminy Siewierz. Orkiestra pod batutą kapelmistrza Grzegorza Zawodniaka w składzie prawie 50 muzyków zaprezentowała radosny wiosenny repertuar, na który złożyły się popularne przeboje muzyki rozrywkowej oraz poważnej.

Wśród publiczności zasiedli m.in. Burmistrz Miasta i Gminy Siewierz Zdzisław Banaś, Zastępca Burmistrza Damian Dawczyński, Starosta Będziński Sebastian Szaleniec, Wicestarosta Dariusz Waluszczyk, a także Dyrektor Miejsko-Gminnego Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Siewierzu Jacek Gruszczyński.

Podczas koncertu Burmistrz Zdzisław Banaś przekazał orkiestrze nowe instrumenty: saksofon tenorowy, sakshorn barytonowy i sakshorn tenorowy, które zostały ufundowane z budżetu Gminy Siewierz. Burmistrz pogratulował muzykom dotychczasowych osiągnięć oraz wyraził przekonanie, że inwestowanie w reprezentacyjną orkiestrę pozwoli jej osiągać liczne sukcesy w ogólnopolskich konkursach i przeglądach. Starosta Sebastian Szaleniec podziękował za wspaniały koncert i zaprosił orkiestrę do występu w Teatrze Dzieci Zagłębia w Będzinie. 

Źródło:www.siewierz.pl