image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

W dniach 1-2 czerwca br. na błoniach Zamku Siewierskiego świętować będziemy 57. Dni Ziemi Siewierskiej, na które przygotowanych zostało wiele atrakcji. Podczas dwudniowej imprezy na siewierskiej scenie wystąpią znani artyści kabaretowi i muzyki popularnej.

Dni Siewierza rozpocznie Eksplozja Kolorów w Siewierzu – Nieważne ile masz lat czy jakiej muzyki słuchasz, ważne że potrafisz się uśmiechać i lubisz spędzać czas w gronie zwariowanych osób! Przyjdź i pokoloruj z nami siebie i swoich najbliższych!!! Następnie sceną zawładną dzieci i młodzież, aby zaprezentować się w niepowtarzalnych występach.

Wczesnym wieczorem wystąpi zespół Sugarfree – 100% live coverband. Później wystąpi finalista 8 edycji The Voice of Poland – Michał Szczygieł – młody polski piosenkarz i autor tekstów, znany z utworów „Nic tu po mnie” czy „Since You Left Me”. Gwiazdą wieczoru będzie Natalia Szroeder – uznawana za jedną z najzdolniejszych i najbardziej popularnych wokalistek młodego pokolenia. Jej piosenki „Lustra”, „Zamienię cię”, “Domek z kart”, “Powietrze” czy „Teraz ty” w duecie z Liberem, podbiły serca wielu fanów.

W tym roku po raz pierwszy odbędzie się pokaz laserów przestrzennych i animacje laserowe. Zwieńczeniem dnia będzie Dyskoteka pod Gwiazdami.

Drugi dzień świętowania rozpocznie koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Miasta i Gminy Siewierz. Następnie odbędzie się koncert z ogromną dawką wyśmienitej muzyki i dobrego humoru, czyli „Szlagierowa Biesiada z telewizją TVS”. Na scenie pojawią się: Sonitus, Duo Fenix, Grupa Fest, Duet Caro, Metrum oraz zespól taneczny Sukces.

Na zakończenie dwudniowego święta wystąpi Kabaret Jurki – czwórka scenicznych indywidualności, doskonale potrafiących nawiązać kontakt z publicznością – dynamiczni, śmieszni, z treścią i dużą dawką improwizacji – czyli: Agnieszka Litwin „Marylka”, Przemek Sasza Żejmo, znany Wojtek Kamiński, Marek Litwin.

Ponadto, zapraszamy na imprezy towarzyszące m.in. zawody wędkarskie, turnieje tenisa ziemnego, pokazy Extreme City oraz liczne atrakcje dla dzieci z okazji ich święta.

 Jeśli planujesz fantastycznie spędzić pierwszy weekend czerwca – koniecznie odwiedź Siewierz!

Źródło:www.siewierz.pl