image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Trwają prace związane z realizacją projektu pn. „Przebudowa boiska piłkarskiego, boiska wielofunkcyjnego i boiska do siatkówki przy Szkole Podstawowej w Kobiórze” dofinansowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

W ramach inwestycji istniejące boiska przyszkolne zostaną przebudowane, a mieszkańcy, zwłaszcza dzieci i młodzież szkolna, korzystać będą mogli z boiska wielofunkcyjnego o nawierzchni poliuretanowej  o wymiarach  41,0 m x 21,0 m  przeznaczone do  piłki ręcznej oraz do siatkówki, boiska do piłki nożnej o nawierzchni z trawy syntetycznej z polem gry o wymiarach 55,0 m x 25,0 m oraz boiska do siatkówki z nawierzchnią z trawy syntetycznej, bieżnię oraz rozbieg do skoku w dal o nawierzchni syntetycznej i nieprzepuszczalnej dla wody.

Teren rekreacyjny zostanie wyposażony w urządzenia i sprzęt sportowy oraz piłkochwyty, jak również elementy małej architektury. Powstaną ciągi komunikacyjne, umożliwiające swobodne poruszanie się po całym obiekcie również osobom o różnych stopniach niepełnosprawności. Obiekt będzie w pełni oświetlony, co umożliwi swobodne korzystanie z niego po zmroku.

Wartość projektu szacuje się na kwotę około 1 300 000 zł, z czego dofinansowanie z MSiT wyniesie 412 900 zł. Przedsięwzięcie musimy zrealizować i uzyskać dla niego pozwolenie na użytkowanie do dnia 31 października 2019 r.

Źródło: kobior.pl