image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

16 września 2019 roku w mieście Obuchów na Ukrainie miało miejsce ważne wydarzenie dla współpracy zagranicznej Miasta Będzina: został podpisany list intencyjny o rozwijaniu partnerstwa pomiędzy Będzinem a Obuchowem.

Delegacja z Będzina przebywała na Ukrainie na zaproszenie Prezydenta Miasta Obuchowa, Pana Oleksandra Levchenko, w dniach od 13 do 16 września 2019 roku.

Program pobytu pozwolił poznać miasto, najważniejsze instytucje jak również wymienić się doświadczeniami z zakresu inwestycji, edukacji
i kultury.

Warto nadmienić, iż w dniach od 31 sierpnia do 2 września przedstawiciele Obuchowa, w tym Prezydent ukraińskiego Miasta, gościli w Będzinie
w ramach wydarzenia pn. „Zakończenie Lata”.

Wzajemne wizyty pozwoliły poznać się, jak również swoje oczekiwania
w odniesieniu do pogłębiania międzynarodowych relacji.

Porównanie zasad, na których opiera się funkcjonowanie naszych miast, pozwala dostrzec wiele punktów wspólnych, które stanowią solidną bazę dla przyszłego partnerstwa.

W związku z tym, jako zwieńczenie wizyty, w ostatnim dniu pobytu, został podpisany list intencyjny o współpracy pomiędzy Będzinem a Obuchowem, który w przyszłości zaowocuje umową o współpracy miast partnerskich.