image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Prezydent Bytomia wydał 19 września decyzję zatwierdzającą projekt budowlany i udzielił pozwolenia na budowę hali lodowiska przy ul. Pułaskiego w Bytomiu. To oznacza, że wykonawca inwestycji będzie mógł przystąpić wkrótce do robót budowlanych.

Przypomnijmy, że na terenie lodowiska nadal trwają prace rozbiórkowe, które zgodnie z harmonogramem mają się zakończyć do 15 października 2019 roku. Warto również dodać, że wykonawca inwestycji – konsorcjum firm: Meritum Grupa Budowlana i Przedsiębiorstwem Produkcyjnym i Usługowym „Concret” /firma „Concret” ma na swoim koncie realizację takich obiektów sportowych jak: budowa hal sportowych w Tychach i Bieruniu czy modernizacja lodowiska w Tychach/ prowadzi również prace projektowe, a teraz dzięki uzyskanemu pozwoleniu na budowę będzie mógł rozpocząć prace budowlane związane z konstrukcją hali lodowiska.  

Podpisana w czerwcu br. umowa na budowę nowej hali lodowiska, która będzie kosztować około 40 mln zł przewiduje, że nowoczesne lodowisko powstanie do września 2021 roku. Warto podkreślić, że miasto na budowę nowoczesnej hali lodowiska przy ul. Pułaskiego otrzymało z Ministerstwa Sportu i Turystyki 15 mln zł dofinansowania.

Nowy obiekt – w miejscu gdzie stała stara hala – powstanie w formule zaprojektuj-buduj. Zgodnie z umową, nowe lodowisko powinno powstać do 30 września 2021 roku. Prace mają być prowadzone w taki sposób, aby umożliwić ciągłość użytkowania istniejącej tafli lodowiska w sezonie. Główną konstrukcję nośną obiektu planuje się wykonać w technologii żelbetowej monolitycznej, natomiast konstrukcja dachu będzie wsparta na drewnianych dźwigarach. W nowej hali lodowiska rozbudowany i unowocześniony zostanie budynek administracyjny oraz zaplecze szatniowe dla drużyn gospodarzy i gości. Powstaną też nowe parkingi, dojazdy i dojścia, a obiekt w pełni będzie dostosowany do wymogów przeciwpożarowych.