image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

W Ochotniczej  Straży Pożarnej w Rogoźniku pojawił się oczekiwany przez strażaków nowy samochód ciężki, ratowniczo-gaśniczy z napędem 4×4 marki SCANIA P410.

Gmina Bobrowniki dokonując zakupu pojazdu pozyskała dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, jak również Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej. Wartość pojazdu wynosi 999 990 złotych. Z czego z budżetu gminy dofinansowane w wysokości 299 990zł.

Pojazd został zakupiony w wyniku postępowania przetargowego. Na swym wyposażeniu posiada między innymi: zbiornik na wodę o poj. 5000 litrów, zbiornik środka pianotwórczego o pojemności 500 litrów, działko wodno-pianowe, maszt oświetleniowy z najaśnicami, agregat prądotwórczy, wyciągarkę elektryczną, drabinę. Pojazd ten wyposażony jest w urządzenia najnowszej technologii, przy czym spełnia najsurowsze normy dotyczące emisji spalin. Ochotnicza Straż Pożarna w Rogoźniku od 1995r. funkcjonuje w strukturach Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, a co za tym idzie podejmuje działania ratowniczo-gaśnicze nie tylko na terenie sołectwa czy gminy Bobrowniki, ale również powiatu czy też województwa, a w razie potrzeby na terenie kraju. (ps)

www.bobrowniki.pl