image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

W piątek, 20 listopada 2020 roku w godzinach od 8.00 do 15.00 przy Pałacu Kultury Zagłębia, mobilna pracownia mammograficzna będzie do dyspozycji nie tylko mieszkanek Dąbrowy Górniczej, ale i całego Zagłębia.

Po trwającym trzy miesiące przestoju firma LUX MED kontynuuje wykonywanie bezpłatnych badań mammograficznych, finansowanych przez NFZ, w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi. Mogą wziąć w nim udział panie w wieku 50-69 lat, które są ubezpieczone i nie są leczone z powodu raka piersi a także panie, które nie miały wykonanej mammografii w ramach programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy lub są w grupie ryzyka i otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.

Wyniki realizacji Programu Profilaktyki Raka Piersi są bardzo niepokojące – mówią wykonujący badania. – Wybuch epidemii koronawirusa i związane z nim wstrzymanie na trzy miesiące pracy mobilnych pracowni mammograficznych przyczynił się do dalszego obniżenia odsetka populacji kobiet objętych badaniami. W marcu wynosił on niewiele ponad 38 % uprawnionych Polek, a w sierpniu spadł do zaledwie 34 %.

Zaprasza się zatem wszystkie panie, które już zarejestrowały się na badanie, ale i te nie zapisane, które z powodu pandemii nie mogły wykonać badań wcześniej. Prosi się o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44 lub na stronie http://www.mammo.pl/formularz 

Badania wykonywane z są zachowaniem wszelkich przewidzianych prawem i wewnętrznymi procedurami LUX MED środków ostrożności w zakresie, zarówno wyposażenia techników w niezbędne środki ochrony osobistej, jak i procedur dezynfekcji pracowni i aparatury diagnostycznej oraz obsługi pacjenta.

Pamiętajmy. Tylko systematyczność w wykonywaniu badań pozwala na wykrycie potencjalnego zagrożenia na bardzo wczesnym etapie rozwoju choroby. Raka można pokonać!

Źródło: UM Dąbrowa Górnicza