image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Zakończyły się prace modernizacyjne torowiska tramwajowego w ulicy Katowickiej. To oznacza, że linia tramwajowa nr 6 i 19 łącząca Bytom z Chorzowem i Katowicami wraca na tory. Jak informuje Zarząd Transportu Metropolitalnego, ruch tramwajowy zostanie wznowiony w najbliższy czwartek, 26 września.

Wznowienie ruchu tramwajowego między Bytomiem a Chorzowem i Katowicami oznacza również poważne zmiany w rozkładzie jazdy nie tylko linii tramwajowych nr 6 i 19, ale również 0, 11, 23, 40 i 49. Z kolei linia tramwajowa nr 46 oraz autobusowa T-19 zostaną zawieszone.

Przypomnijmy, że w związku z przywróceniem linii tramwajowych nr 6 i 19 będą one kursować na następujących odcinkach:
– linia nr 6 – Bytom Szkoła Medyczna – Bytom Plac Sikorskiego – Chorzów Rynek – Katowice Plac Miarki;
– linia nr 19 – Bytom Stroszek Pętla – Bytom Plac Sikorskiego – Chorzów Rynek – Katowice Plac Wolności.

Linia nr 49 będzie kursować na dotychczasowej trasie Bytom Plac Sikorskiego – Bytom Dąbrowa Miejska – Bytom Stroszek Pętla.

Zmiany dla linii tramwajowych nr: 0, 11, 23 i 40 polegać będą na korekcie godzin odjazdów oraz dopasowania taboru.

Warto podkreślić, że na oddanym do ruchu odcinku obowiązywać będzie dodatkowe ograniczenie prędkości, zaś przystanek Bytom Głęboka w stronę pl. Sikorskiego na razie nie będzie obsługiwany.

Wszelkie zmiany związany z rozkładem jazdy tramwajów od 26 września dostępne są na stronie Zarządu Transportu Metropolitalnego – Rozkład Jazdy oraz  Komunikat dot. wznowienia ruchu tramwajowego z Bytomia do Katowic

Przypominamy, że prace budowlane związane z remontem chodników i jezdni przy ul. Katowickiej będą kontynuowane. Zgodnie z deklaracją wykonawcy inwestycji powinny zakończyć się do 30 listopada 2019 roku.