image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Marta to zwykła niezwykła nastolatka, mieszkanka Radzionkowa. Jeszcze do niedawna w głowie miała pełno marzeń o tym, co ją czeka, gdy stanie się dorosła. Teraz marzy tylko o jednym. By dożyć tej dorosłości.

Każdy kto zna Martę wie, że to wyjątkowa dziewczyna. Wyjątkowa jest też, niestety, jej choroba. Tłuszczakomięsak śluzowaty. Niezwykle rzadki nowotwór złośliwy.

Marta ma dopiero 16 lat i jak to mówią: „całe życie przed sobą”. Sporo przed nią do zrobienia. Ale teraz musi zrobić tylko jedno – pokonać chorobę i wyzdrowieć. Wrócić do swoich marzeń i wielkich planów. Wrócić do szkoły, przyjaciół, nastoletnich radości i trosk. Do zwyczajnego, normalnego życia. Bez choroby. Bez raka.

Dobrzy ludzie zgromadzeni wokół Marty i jej rodziny organizują koncert charytatywny „Dobro dla dobra”, z którego dochód zostanie przekazany na leczenie Marty.

26 października o godzinie 18:00 zapraszamy Państwa na niezwykłe spotkanie. Spotkanie dobrych ludzi o sercach gotowych, by pomóc Marcie i jej rodzinie w najtrudniejszej chwili. Niech dzieje się dobro. Dla jeszcze większego dobra – dla tego momentu, gdy Marta usłyszy, że to już za nią, że choroba została pokonana, że może dalej spełniać swoje marzenia.

Takie koncerty się nie powtarzają. Są jedyne i wyjątkowe.
W tym dniu wystąpią:

  • Artyści Zespołu Pieśni i Tańca „Mały Śląsk”
  • Orkiestra Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny
  • Soliści, Chór, Balet i Orkiestra Opery Śląskiej pod batutą Francka Chastrusse Colombier
  • Zespół Avocado

Bilety do nabycia on-line na stronie Opery Śląskiej – www.opera-slaska.pl bądź w kasie Operze Śląskiej.

Już teraz każdy z nas może pomóc Marcie przekazując darowiznę na jej konto w Fundacji Iskierka.

➡️ https://fundacjaiskierka.pl/podo…/marta-konik-z-radzionkowa/