image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Wymiana warstwy bitumicznej jezdni, przebudowa zjazdów, częściowa wymiana i przebudowa chodników oraz krawężników betonowych, a także nowe elementy bezpieczeństwa ruchu. Ruszyły prace drogowe na ul. Małachowskiego w Bytomiu-Szombierkach.

Przebudowa ulicy Małachowskiego na odcinku od ul. Bałtyckiej do ul. Kosynierów /długość ok. 650 mb/ będzie realizowana w kilku etapach.

Wykonawca oraz Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Bytomiu dołożą starań, żeby ograniczyć uciążliwości związane z przebudową.

Warto dodać, że inwestycja ta warta prawie 415 tys. zł zostanie w całości sfinansowana z budżetu miasta dzięki uzyskanym oszczędnościom na przetargach związanych z przebudową między innymi ulic: Musialika, Wojciechowskiego, Reptowskiej i Mochnackiego, a także dzięki skutecznemu pozyskaniu przez gminę dofinansowań z Funduszu Dróg Samorządowych i Metropolitalnego Funduszu Solidarności.

W Bytomiu trwają już prace związane z przebudową ulic: Musialika /Śródmieście/ na odcinku od ul. Witczaka do ul. Alojzjanów, Reptowskiej /Miechowice/ na odcinku drogi od ul. Wolnego do ul. Bławatkowej oraz ulicy Mochnackiego /Szombierki/ na odcinku od ul. Wyzwolenia do ul. Karpackiej.