image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Prezydent Piekar Śląskich Sława Umińska-Duraj zaangażowała się w akcję “Wspólne czytanie” w ramach programu “Cała Polska czyta dzieciom”. Odwiedziła uczniów Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 5.

Czytanie rozbudza wyobraźnię. O tej prawdzie powinni pamiętać wszyscy. W działania na rzecz propagowania czytelnictwa wśród najmłodszych włączyła się Prezydent Piekar Śląskich Sława Umińska-Duraj, która spotkała się z uczniami Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 5.

W placówce zorganizowane zostało pasowanie na czytelników. Uczniowie klas pierwszych i trzecich zgromadzili się w szkolnej bibliotece, by spotkać się z wyjątkowym gościem – Prezydent Sławą Umińską-Duraj, która w ramach akcji propagującej czytelnictwo, przeczytała zebranym wybraną przez nich książkę – “Cukierku, Ty łobuzie”. Młodzi czytelnicy z uwagą słuchali opowieści, po czym przeszli do zadawania pytań – związanych nie tylko z czytaniem książek. W świat czytelnictwa wprowadziła podopiecznych także dyrektor Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 5 im. Wawrzyńca Hajdy Justyna Borek.

Sami uczniowie, pod przewodnictwem nauczycielek, przygotowali program artystyczny, a po zakończonym spotkaniu wręczyli Prezydent Sławie Umińskiej-Duraj prezent na pamiątkę dzisiejszego wydarzenia. Nie zabrakło także wspólnego, pamiątkowego zdjęcia.