image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Harcerze z piekarskiego Hufca ZHP kolejny raz uczcili pamięć Trzech BohaterówHuberta Hatki, Józefa Hadasia oraz Teodora Tomy, którzy 18 listopada 1941 roku zostali straceni przez hitlerowskiego okupanta w parku w Brzozowicach-Kamieniu za działalność konspiracyjną. W uroczystościach wzięła udział Prezydent Piekar Śląskich Sława Umińska-Duraj.

18 listopada jest dla wielu Piekarzan, zwłaszcza piekarskich harcerzy, dniem szczególnym. To czas, w którym wspomina się patronów piekarskiego hufca, straconych przez niemieckich żołnierzy za działania antyhitlerowskie.

Harcerze oraz zaproszeni goście oddali hołd poległym Bohaterom w miejscu ich egzekucji, gdzie znajduje się dzisiaj pomnik upamiętniający wydarzenia z 1941 roku. Kwiaty złożyli przedstawiciele Urzędu Miasta na czele z Prezydent Piekar Śląskich Sławą Umińską-Duraj, a także radny sejmiku województwa śląskiego Dariusz Iskanin. Nie zabrakło także reprezentantów pocztów sztandarowych organizacji działających na terenie miasta. Tegoroczne uroczystości w parku w Brzozowicach-Kamieniu połączone były z poświęceniem nowego sztandaru Hufca.