image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Dzisiaj (20.11), odbyło się oficjalne otwarcie dwóch nowoczesnych boisk szkolnych – w godzinach porannych, boiska wielofunkcyjnego na terenie Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych (ul. Budryka), a następnie piłkarskiego przy Zespole Szkół Sportowych (ul. Mikołaja 3).

W uroczystym przecięciu wstęgi wziął udział prezydent miasta – Rafał Piech wespół z I zastępcą prezydenta miasta – Agnieszką Gładysz, Sylwią Dylus – dyrektor szkoły ZSOiZ, Bogusławem Szopą – dyrektorem ZSS oraz młodzieżą szkolną, a także naczelnikami Wydziału Inwestycji, Edukacji oraz Kultury i Sportu. Po części oficjalnej na nowo otwartych boiskach rozegrały się pierwsze mecze, które zapoczątkował prezydent miasta – pierwszym rzutem do kosza na boisku wielofunkcyjnym oraz pierwszym podaniem na boisku do piłki nożnej.

Budowa obiektów rozpoczęła się w połowie sierpnia 2019 roku. Boisko przy ZSOiZ o powierzchni 1118 m2 ma nawierzchnię poliuretanową i przystosowane jest do gry w piłkę ręczną, koszykówkę i siatkówkę, natomiast boisko przy ZSS, o powierzchni ponad 2 tys.m2 pokryto sztuczną trawą oraz wyposażono w bramki piłkarskie. Obiekty zostały ogrodzone piłkochwytami, oświetlone i uzupełnione elementami małej architektury. Koszt ich budowy wraz z towarzyszącą infrastrukturą wyniósł w sumie 1 757 985, 55 zł.

autor: Dagmara Brudek-Schulz, fot. Wojciech Mateusiak