image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Skuteczne nawodnienie murawy, nowe bramki i oświetlenie już gotowe. Dobiegły końca prace prowadzone na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Olimpijskiej 3.

Zakończył się pierwszy etap rozpoczętego we wrześniu zadania pod nazwą Modernizacja Boiska piłkarskiego i Zaplecza sanitarno-szatniowego MOSiR przy ul. Olimpijskiej 3 w Piekarach Śląskich. W ramach wykonanych dotąd prac wykonano:

– nawierzchnię dwóch boisk treningowych wraz z podbudowującą warstwą wegetacyjną oraz  darniowaniem;

– automatyczny system nawadniający boiska;

– oświetlenie dwóch boisk;

– modernizację nawierzchni „pola karnego” dwóch boisk wraz z podbudowującą warstwą wegetacyjną oraz darniowaniem.

-Zakończył się pierwszy etap prac. Powstały dwa boiska treningowe z oświetleniem, które rozładują tłok, który pojawia się wiosną i latem na głównej płycie boiska. Nasze boisko zostało wyposażone również w automatyczny system nawadniania, który sprawdzi się przy upalnej pogodzie – mówi dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Piekarach Śląskich Łukasz Tomczyk. Warto równocześnie podkreślić, że to kolejny projekt inwestycji stworzony i nadzorowany przez pracowników Referatu Inwestycji i Remontów Urzędu Miasta Piekary Śląskie.

Zadanie dofinansowane zostało z Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach programu Sportowa Polska – Program Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej w kwocie ponad 331 tysięcy złotych.