image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Do 8 grudnia br. trwa rywalizacja między miastami, biorącymi udział w Turnieju Miast Zrównoważonych, w ramach projektu MUV. Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolię reprezentują Katowice, Sosnowiec i Gliwice. Gracze, którzy zdobędą najwięcej punktów, otrzymają nagrody od Muzeum Śląskiego i Zarządu Transportu Metropolitalnego.

Użytkownicy, którzy pobrali aplikację MUV na telefony, mogą rywalizować w Turnieju Miast Zrównoważonych, który trwa od 23 września do 8 grudnia 2019 r. Celem turnieju jest promowanie zdrowych nawyków mobilnościowych, takich jak spacery, jazda na rowerze czy korzystanie z komunikacji zbiorowej.

Oprócz satysfakcji wynikającej ze zdrowej rywalizacji, najlepsi użytkownicy MUV z terenu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii otrzymają też nagrody rzeczowe od partnerów turnieju – Muzeum Śląskiego i Zarządu Transportu Metropolitalnego:

  • trzy wejściówki uprawniające do nieodpłatnego zwiedzania Muzeum Śląskiego (ważne do 31 grudnia 2020 r.),
  • pakiet książek wydawnictwa Muzeum Śląskiego,
  • jeden bilet 90-dniowy, uprawniające do korzystania z komunikacji ZTM,
  • cztery bilety 30-dniowe, uprawniające do korzystania z komunikacji ZTM.

Rywalizacja w Turnieju odbywa się na gruncie krajowym i międzynarodowym. W Metropolii udział biorą w nim trzy dzielnice akademickie: katowickie Zawodzie, sosnowiecka Pogoń oraz gliwickie Osiedle Politechnika.

Ponadto w turnieju uczestniczy 16 miast z całego świata, m.in. Amsterdam, Barcelona, Helsinki, Rzym czy Palermo.

Aplikacja MUV powstała w ramach projektu badawczego, finansowanego przez Unię Europejską w ramach programu „Horyzont 2020”.

Partnerami projektu są: