image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Centrum Pediatrii im. Jana Pawła II w Sosnowcu na drugim miejscu w Polsce wśród szpitali pediatrycznych w XVI rankingu przygotowanym przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia we współpracy z „Rzeczpospolitą”.

Sosnowickie Centrum Pediatrii uzyskało w rankingu 807,51 pkt. (w roku ubiegłym 759 pkt.). Taki wynik dał placówce 33 miejsce w ogólnopolskim rankingu szpitali zabiegowych, wielospecjalistycznych i onkologicznych. W rankingu znalazł się także Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 5 im. św. Barbary w Sosnowcu. Z wynikiem 782,72 pkt. szpital zajął 55 miejsce.

– Jak zauważyli tworzący ranking, drugie w zestawieniu szpitali pediatrycznych Centrum Pediatrii w Sosnowcu w sierpniu wzbogaciło się o oddział dermatologii dzieci, jeden z czterech oddziałów szpitalnych w Polsce, w którym można leczyć najmłodszych pacjentów z chorobami skóry – podkreśla prezydent Sosnowca, Arkadiusz Chęciński.

W rankingu przygotowywanym przez CMJ we współpracy z „Rzeczpospolitą” na najwyższe podium, z 897,09 punktu, wraca Centrum Onkologii im. prof. Franciszka Łukaszczyka w Bydgoszczy, wielokrotny zwycięzca naszego zestawienia, który w ubiegłym roku zajął drugą pozycję. Tym razem o ponad sześć punktów wyprzedza rzeszowski Szpital Specjalistyczny Pro-Familia (890,46 pkt), który awansując o jedno miejsce, znalazł się na pozycji wicelidera. Ubiegłorocznemu tryumfatorowi, Wojewódzkiemu Szpitalowi Specjalistycznemu w Białej Podlaskiej, tym razem przypadło najniższe miejsce na podium.

Zestawienie powstaje na podstawie ankiet wypełnionych między innymi przez dyrektorów lecznic, w których oceniany jest sprzęt, jakim dysponuje placówka. Pod uwagę brane są takie czynniki jak zasilanie w media, wyposażenie bloku operacyjnego, diagnostyka, systemy informatyczne, jakość usług, polityka lekowa, certyfikaty, komfort pobytu pacjenta, analiza skarg czy kwalifikacje personelu.