image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Początek roku to idealny czas na rozmowę dotyczącą usprawnienia tegorocznej edycji Bytomskiego Budżetu Obywatelskiego. Swoje pomysły będzie można zaprezentować już 30 stycznia podczas spotkania w Urzędzie Miejskim w Bytomiu.

Chcemy wysłuchać sugestii i pomysłów bytomian na to jak ulepszyć to ważne przedsięwzięcie. Mamy świadomość jak ważne są spotkania, na których mieszkańcy mogą przedstawić swój punkt widzenia.  Jestem przekonany, że wyciągnięte wnioski pozwolą nam na ustalenie jeszcze lepszego sposobu zgłaszania i wyłaniania zwycięskich projektów – mówi prezydent Mariusz Wołosz.

Podczas spotkania uczestnicy spotkania otrzymają ankiety,  w których zawarto szereg pytań  związanych m.in. z dostępnością punktów konsultacyjnych, wydłużenia bądź skrócenia czasu głosowania czy też ewentualnych zmian w formularzu zgłoszeniowym.

Przypomnijmy, że ubiegłoroczna edycja  Bytomskiego Budżetu Obywatelskiego  cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.  Mieszkańcy zgłosili ponad 60 projektów, a w samym głosowaniu udział wzięło prawie 27 tysięcy osób, z czego 22,5 tysiąca osób zagłosowało elektronicznie (pozostali tradycyjnie poprzez karty do głosowania).

W spotkaniu mogą wziąć udział nie tylko wnioskodawcy, ale też osoby zainteresowane złożeniem wniosku w tegorocznej edycji BO Bytom.  Spotkanie odbędzie się o 16.00 w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego przy ul. Parkowej 2. Organizatorem spotkania jest radny Michał Staniszewski.