image_pdfimage_print
image_pdfimage_print
Promocja programu "Klucz do Biznesu"

Szukasz lokalu na siedzibę firmy za rozsądne pieniądze? Stawiasz pierwsze kroki w biznesie? Prowadzisz firmę nie dłużej niż 5 lat? Na Twój wniosek czekamy do 31 stycznia!

„Klucz do Biznesu” to program dla przedsiębiorczych – wspólna inicjatywa Urzędu Miasta i Tyskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego (TTBS). Ma pomóc przedsiębiorcom startującym z biznesem lub prowadzącym firmę nie dłużej niż 5 lat w zdobyciu lokalu na jej siedzibę na preferencyjnych zasadach. Pieniądze, które uda się zaoszczędzić dzięki programowi, będzie można przeznaczyć na rozwój firmy, budowanie marki, reklamę.

Do dyspozycji przedsiębiorców Tyskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego przeznaczyło 14 lokali o powierzchni użytkowej od 12 do 40 m2, zlokalizowanych w ścisłym centrum miasta, na trzecim piętrze budynku przy ul. Grota-Roweckiego 42-44 w Tychach. Na obniżone stawki czynszu przedsiębiorcy mogą liczyć przez trzy lata.

Cena za wynajem metra kwadratowego przez pierwsze dwa lata wyniesie 11 zł netto za m2 powierzchni użytkowej wraz z częściami wspólnymi, w trzecim roku wzrośnie o 50%, później zainteresowani przedłużeniem umowy, zapłacą według stawek obowiązujących w TTBS. Do czynszu należy doliczyć opłatę za media.

W ramach wynajmu, przedsiębiorcy – po wcześniejszym uzgodnieniu z Tyskim Towarzystwem Budownictwa Społecznego –  będą mogli bezpłatnie skorzystać z sali konferencyjnej znajdującej się na pierwszym piętrze budynku. Koszty remontu i dostosowania pomieszczeń do działalności, ponoszą przedsiębiorcy.

Osoby zainteresowane, będą miały możliwość obejrzenia lokalu przed przystąpieniem do Programu, po wcześniejszym uzgodnieniu terminu z Tyskim Towarzystwem Budownictwa Społecznego. 

Na wnioski czekamy do 31 stycznia. Szczegóły TUTAJ.