image_pdfimage_print

Waterpoliści WTS Polonia Bytom są jedną z najsilniejszych drużyn w Polsce. Nasi piłkarze wodni potwierdzili swoje umiejętności zdobywając Mistrzostwo Polski Młodzieżowców. Z mistrzami spotkał się prezydent Bytomia Mariusz Wołosz.

Dziękuję Wam za wspaniałą postawę podczas Mistrzostw Polski i gratuluję sukcesu, jakim było zdobycie tytułu mistrzowskiego. Po raz kolejny potwierdziliście świetną formę czego dowodem było wygranie wszystkich spotkań – mówił podczas spotkania z Młodzieżowymi Mistrzami Polski prezydent Bytomia Mariusz Wołosz. Ten rok rozpoczęliście świetnym rezultatem. Życzę Wam kolejnych sukcesów zarówno na arenach krajowych, jak również poza granicami Polski – dodał prezydent Wołosz.

Podczas spotkania z bytomskimi waterpolistami prezydent Mariusz Wołosz i jego zastępca Adam Fras złożyli gratulacje zarówno zawodnikom, jak również sztabowi trenerskiemu, który przygotowuje naszych piłkarzy wodnych do każdych zawodów. Warto podkreślić, że podczas turnieju finałowego Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Gliwicach nasi zawodnicy wygrali wszystkie mecze, udowadniając tym samym, że nie mają sobie równych w kraju.

Nasi piłkarze wodni pokonali ŁSTW Łódź 16:11, Waterpolo Poznań 27:9 oraz AZS Uniwersytet Warszawa 16:11, dzięki czemu zdobyli komplet 9. punktów, zdobywając tym samym złote medale Mistrzostw Polski Młodzieżowców.

Podopieczni Krzysztofa Paczyny awans do turnieju finałowego, który rozegrany został od 11 do 12 stycznia w Gliwicach, zapewnili sobie dzięki zwycięstwu w grach eliminacyjnych. Tam również wygrali wszystkie spotkania, a świetną formę utrzymali aż do finałowej rozgrywki, gdzie sięgnęli po złote medale.