image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Od wielu dni mamy wspólny cel: walkę z pandemią. Ta walka nie byłaby jednak możliwa bez Państwa i codziennej pomocy dla dąbrowskiego szpitala. Pomaga każdy – małe i duże firmy, mieszkańcy naszego miasta, instytucje i stowarzyszenia! Robią przelewy, szyją maseczki, przekazują rękawiczki jednorazowe i płyny do dezynfekcji. Rozwożą recepty do pacjentów onkologicznych lub dostarczają kawę, bo form pomocy może być wiele! Wszyscy jednym głosem powtarzają, że robią niewielki gest wsparcia w olbrzymiej pracy, jaką codziennie wykonują pracownicy szpitala. To bardzo duża i bardzo ważna pomoc!

Wszystkim osobom, firmom i instytucjom, które przekazały wsparcie Zagłębiowskiemu Centrum Onkologii, należą się olbrzymie podziękowania i słowa uznania za solidarność, jaką okazują w trudnym czasie epidemii.

Szczególne podziękowanie przekazujemy koordynatorom i wszystkim uczestnikom społecznej akcji „Dąbrowa Górnicza szyje maseczki dla tych, co na służbie”. Jest Was już ponad 900 i jak do tej pory uszyliście ponad 10 TYSIĘCY maseczek! Dziękujemy też tym, którzy Was wspierają – dąbrowskim firmom i pracownikom Centrum Aktywności Obywatelskiej w Dąbrowie Górniczej. Podziękowania dla Uniwersytetu Trzeciego Wieku Akademii WSB, którego słuchacze również społecznie szyją maseczki dla ochrony zdrowia − w tym dla dąbrowskiego szpitala i szpitala w Klimontowie.

Wsparcie finansowe lub materialne przekazali również:

Dziękujemy również osobom prywatnym, które wpłatami i darami wsparły szpital: Annie Koczotowskiej, pielęgniarce, która przekazała 500 zł, rękawiczki i żele do dezynfekcji, Patrykowi Kuziorowi, Łukaszowi Litewce, Katarzynie Stachowicz, Grzegorzowi Szymcowi, Zbigniewowi Piątkowi, Grzegorzowi Jaszczurze, Mateuszowi Stępniowi, Robertowi Warwas, Magdalenie Miczko, Arturowi Borowicz,owi Markowi Wegrzynowiczowi, Robertowi Witeckiemu i Piotrowi Zielińskiemu. Są też rzesze osób prywatnych, które chcą pozostać anonimowe, którym też w tym miejscu dziękujemy.

Wyrazy uznania kierujemy również do tych, którzy wsparli Centrum Zarządzania Kryzysowego, przekazując rękawiczki, płyny do dezynfekcji, kombinezony ochronne czy maseczki i okulary ochronne. Do tego grona należą: Pogoria Residence Hotel & RestaurantMali Bohaterowie Sportowe Niepubliczne Przedszkole i Sala Zabaw – Marta Kowal, Sylwester Zawidzki (SIoTPH), Magdalena Koziak (PKZ Klub Krąg), Przemysław Potępa, Violetta Trzcina oraz Paweł Suchoszek (firmy ELNAP i Drim), który wsparł ratowników pogotowia ratunkowego, kupując pralko-suszarkę.

Każdy serdeczny gest jest bardzo ważny i za każdy dziękujemy!

Ta lista każdego dnia się poszerza, dlatego będziemy ją stale aktualizować.

Źródło: UM Dąbrowa Górnicza