image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Urząd Miasta Piekary Śląskie wspiera piekarskich społeczników, promując zainicjowaną przez nich kampanię społeczną. Zawieszone dziś nad głównymi ulicami miasta banery przypominają, że piekarzanie poradzą sobie z przeciwnościami.

Prezydent Miasta Piekary Śląskie Sława Umińska-Duraj jest przekonana, że w obliczu trudności spowodowanych koronawirusem, piekarzanie wspólnie poradzą sobie ze wszystkimi przeciwnościami. Właśnie dlatego popiera działania miejskich społeczników. Wsparła powstanie baneru, który przypomina o optymizmie potrzebnym na co dzień mieszkańcom miasta (powstanie grafiki w postaci plakatów i banerów zainicjowali przedstawiciele grupy SPI – Piekarskiej Społecznej Inicjatywy na czele z Radosławem Palaczem). Wiszący nad głównymi ulicami Piekar Śląskich zawiera nie tylko hasło “Uśmiechnij się. Damy radę” wraz z rozpoznawalną już grafiką uśmiechniętej buzi,  ale również wykaz najważniejszych numerów telefonów (infolinia NFZ, PSSE Bytom), z których należy korzystać, podejrzewając u siebie objawy koronawirusa.

Warto podkreślić, że w tym trudnym czasie nie brakuje osób chętnych do szycia maseczek ochronnych (robią to m.in. społecznicy związani z  Piekarnią Inicjatyw), tworzenia przyłbic ochronnych (zaangażowali się w to pracownicy MOPR) i podejmowania innych, wartościowych inicjatyw.

Źródło: UM Piekary Śląskie