image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Mistrzostwa Polski w tenisie to najważniejszy krajowy turniej wyłaniający mistrzów Polski. W latach 2014-2019 organizatorem zawodów było Miasto Gliwice. Na ręce wiceprezydent Ewy Weber Zarząd Polskiego Związku Tenisowego przekazał w sobotę 18 lipca podziękowania dla miasta za wkład w rozwój tenisa na Śląsku oraz organizację tego ważnego sportowego wydarzenia.

– To najważniejszy krajowy turniej tenisowy, w którym biorą udział setki zawodników walczących o laury. Jesteśmy dumni, że Miasto Gliwice przez lata było gospodarzem tej szlachetnej rywalizacji. Stawiamy na sport i nadal będziemy przychylni imprezom sportowym i rywalizacji fair play – komentuje Ewa Weber.

Przez lata ta największa i najbardziej prestiżowa impreza tenisowa w Polsce odbywała się na kortach miejskich przy ul. Kosynierów w Gliwicach.

W tym roku gospodarzem Mistrzostw był Klub Sportowy „Górnik” Bytom. Podczas imprezy wyrazy uznania i podziękowania za dotychczasową współpracę oraz Złotą Honorową Odznakę PZT otrzymał Tadeusz Wesołowski, prezes Fundacja Radan, która współorganizowała mistrzostwa w Gliwicach.

Źródło: UM Gliwice (mf)