image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Samorządy przekazały pieniądze na rozbudowę Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii w szpitalu w Czeladzi.

Pomoc dla szpitala przekazały: Będzin – 150 tys. zł (wraz z dwoma respiratorami za 200 tys. zł), Czeladź – 300 tys. zł, Bobrowniki – 130 tys. zł, Siewierz – 100 tys. zł, Wojkowice – 66 tys. zł, Psary – 50 tys. zł i Mierzęcice – 30 tys. zł.

Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii w szpitalu w Czeladzi został powiększony o kolejne pomieszczenia. Na pacjentów czeka nowoczesny sprzęt medyczny, a także pokój rozmów z rodziną.

– Nasz dotychczasowy oddział nie wystarczał już do zabezpieczenia wszystkich pacjentów z terenu powiatu. Dlatego ta inwestycja była jednym z naszych priorytetów – powiedziała podczas uroczystego otwarcia dyrektor Powiatowego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej Aldona Sylwa.

Po przebudowie liczba miejsc na oddziale zwiększyła o kolejne trzy łóżka. Zadbano również o sprzęt medyczny. Nowe respiratory, kardiomonitory i aparat USG czekają już na pierwszych pacjentów.

Ponadto szpital wzbogacił się o nowy ambulans wraz z wyposażeniem medycznym. Zakup pojazdu oraz rozbudowa Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii nie byłby możliwe, gdyby nie dotacja z samorządów.

– Bardzo się cieszę, że mogliśmy dołożyć naszą cegiełkę do tej wspaniałej inwestycji. To właśnie tu leczeni są pacjenci w stanach bezpośredniego zagrożenia życia, a poczucie bezpieczeństwa oraz zdrowie naszych mieszkańców, są dla mnie najważniejsze – skomentowała Małgorzata Bednarek, Wójt Gminy Bobrowniki.

Źródło: UG Bobrowniki