image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Młodzi piekarzanie wyjechali na obóz letni organizowany wspólnie przez Miasto Piekary Śląskie i tutejszą Komendę Związku Harcerstwa Polskiego.

Biuro Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Piekary Śląskie, wzorem lat ubiegłych, ogłosiło konkurs na zamiejscowe wyjazdy wakacyjne dla piekarskich dzieci z rodzin wielodzietnych lub będących w trudnej sytuacji materialnej. Pierwsza grupa uczniów szkół podstawowych wyjechała na obóz harcerski do Kokotka k. Lublińca w poniedziałek, 27 lipca.

Letnie obozy dla najmłodszych piekarzan finansowane są przez miasto Piekary Śląskie. W tym roku łączna kwota przeznaczona na ten cel wyniosła 80 000 zł, a nabór uczestników przeprowadziły piekarskie szkoły podstawowe. Wakacyjne wyjazdy są dla najmłodszych okazją do ciekawego spędzenia czasu na łonie natury w gronie rówieśników. Ich organizatorzy przygotowują wiele atrakcji, które nie pozostawiają dzieciom czasu na nudę.

W tym roku 150 uczniów piekarskich placówek bierze udział w pięciu 5-dniowych biwakach organizowanych przez Komendę Hufca ZHP w Piekarach Śląskich. Odbywają się one w stanicy harcerskiej „Posmyk” w Kokotku koło Lublińca. W poniedziałek rano, spod Urzędu Miasta w Piekarach Śląskich, wyjechała pierwsza grupa młodych piekarzan. Podczas kolonii na dzieci czekać będzie wiele atrakcji m.in.: piesze wycieczki, zajęcia sportowe i kulturalne, wspólne ogniska, a także gry i zabawy w terenie. W związku z obostrzeniami dotyczącymi koronawirusa, do Kokotka wyjedzie mniej dzieci niż w latach ubiegłych. Opiekunowie ZHP z pewnością zadbają o to, by nikt z podopiecznych nie nudził się w czasie tego wyjątkowego wyjazdu.

Źródło: UM Piekary Śląskie