image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Tegoroczna stanowa pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Piekar Śląskich, zaplanowana na 16 sierpnia, ze względu na pandemię koronawirusa odbędzie się w formie zdalnej. Poinformował o tym metropolita katowicki abp. Wiktor Skworc w specjalnym komunikacie przesłanym do parafii.

“Niestety, obecna sytuacja epidemiczna nadal nie pozwala nam przeżyć pielgrzymki w tradycyjnym kształcie, w plenerze na piekarskim wzgórzu” – napisał abp Wiktor Skworc. Zaprosił cały świat żeński i rodziny do modlitewnej jedności przed wizerunkiem Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej za pośrednictwem mediów.

Spotkanie będzie miało miejsce tradycyjnie w niedzielę 16 sierpnia od godziny 10.00. Całość odbędzie się w piekarskiej bazylice, do której zaproszone zostaną przedstawicielki pielgrzymujących kobiet. Pozostałe panie i dziewczęta wraz z całymi rodzinami będą mogły uczestniczyć w spotkaniu dzięki przygotowanym i udostępnionym transmisjom.

Uroczystość będą transmitowały m. in.: drogą satelitarną Telewizja Polonia, łącznością naziemną TVP Katowice, a także Radio eM i PR Katowice.

Pełna treść komunikatu wydanego przez bp. Wiktora Skworca, metropolitę katowickiego.

W związku z trwającym stanem epidemii oraz Komunikatem Metropolity Katowickiego z dnia 2 sierpnia br. informującym o tym, że modlitewne spotkanie przed Wizerunkiem Matki Bokiej Piekarskiej 16 sierpnia br. odbędzie się za pośrednictwem mediów Urząd Miasta nie organizuje przetargów na dzierżawę i tym samym nie wyznacza miejsc do handlu.

Źródło: UM Piekary Śląskie