image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Dzięki szybkiej reakcji spacerowiczów udało się uratować życie mężczyzny, który topił się w jednym z parkowych stawów. 7 września prezydent Mariusz Wołosz oraz mł. bryg. mgr Marek Trefon, komendant miejski KM PSP w Bytomiu podziękowali bohaterskim bytomianom.

Godną naśladowania postawą wykazał się pan Paweł oraz pani Beata. Bytomianie 2 września udzielili pomocy mężczyźnie, który wpadł do Stawu Północnego w Parku im. Franciszka Kachla. Pan Paweł zareagował natychmiast – jeszcze przed przyjazdem straży pożarnej, wszedł do stawu i rozpoczął poszukiwania poszkodowanego. Na szczęście szybko udało mu się wyciągnąć z wody mężczyznę. Świadkiem zdarzenia była pani Beata, która pomogła udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej nieprzytomnemu mężczyźnie. Po minucie resuscytacji krążeniowo-oddechowej poszkodowany odzyskał przytomność.

Wasza postawa jest godna najwyższej pochwały, bo w czasach, kiedy tak często odwracamy głowę, nie byliście obojętni. Bytom jest wdzięczny, ze ma takich mieszkańców – mówił Mariusz Wołosz, który gościł dziś bohaterskich bytomian.

Dziękuję w swoim imieniu i całej społeczności strażackiej. Podziwiamy was za odwagę, postawę obywatelską i podjęte działania ratownicze, Jesteśmy dumni, że mogliśmy Was poznać – powiedział mł. bryg. mgr Marek Trefon, komendant miejski KM PSP w Bytomiu.

Źródło: UM Bytom