image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Pomimo trudności związanych z pandemią koronawirusa dziękuję Wam za zaangażowanie oraz organizację zajęć dla dzieci i młodzieży. Gratuluję Wam również świetnych wyników sportowych i wysokiego miejsca w klasyfikacji generalnej w województwie śląskim – mówił podczas podsumowania sportowego roku szkolnego prezydent Bytomia Mariusz Wołosz.

Uczniowie i nauczycieli z bytomskich szkół podsumowali 30 września sportowy rok szkolny, w którym mimo pandemii koronawirusa, nie zabrakło sukcesów w wielu dyscyplinach sportowych. Coroczne podsumowanie sportowego roku to szansa na wyróżnienie uczniów i nauczycieli, którzy dzięki całorocznej pracy osiągają bardzo dobre wyniki nie tylko na Śląsku, ale również w Polsce.

Podczas podsumowania sportowego roku szkolnego, które odbyło się w Sali Sesyjnej Urzędu Miejskiego w Bytomiu, w klasyfikacji dzieci oraz młodzieży szkolnej bezkonkurencyjna okazała się Szkoła Podstawowa nr 45. Uczniowie tej szkoły zwyciężyli zarówno w kategorii dzieci, jak również młodzieży szkolnej.

Najlepsze wynik sportowe w klasyfikacji dzieci uzyskały:
III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 3;
II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 33;
I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 45.

Najlepsze wynik sportowe w klasyfikacji młodzieży szkolnej uzyskały:
III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 4;
II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 33;
I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 45.

Z kolei w kategorii liceów najlepszymi szkołami okazały się:
Licealiada – dziewczęta:
III miejsce – IV Liceum Ogólnokształcące;
II miejsce – Zespół Szkół Technicznych;
I miejsce – I Liceum Ogólnokształcące.

Licealiada – chłopcy:
III miejsce – IV Liceum Ogólnokształcące;
II miejsce – I Liceum Ogólnokształcące;
I miejsce – Zespół Szkół Technicznych.

Warto również dodać, że nasi sportowcy zajęli bardzo dobre miejsca w klasyfikacji wojewódzkiej. Zarówno w kategorii dzieci, jak również młodzieży nasze szkoły były w pierwszej lub drugiej dziesiątce najlepszych szkół województwa śląskiego.

Wspieramy nie tylko Szkolny Związek Sportowy, ale rozbudowujemy także bazę sportową w mieście, aby dzieci i młodzież mogły nie tylko rozwijać swoje pasje, ale trenować w komfortowych warunkach – mówił zastępca prezydenta Bytomia Adam Fras.

Bytomscy zawodnicy, trenerzy i działacze co roku podsumowują sportowy rok działalności. To dla nich szansa na podzielenie się wrażeniami z imprez sportowych, ale także możliwość porozmawiania o sytuacji bytomskiego sportu i klubów w naszym mieście. Wczorajsze spotkanie było także okazją do wyboru nowego Zarządu Miejskiego Szkolnego Związku Sportowego, w skład którego weszli: Mirosław Luks – prezes, Marek Majeranowski – sekretarz, Paweł Markiefka – skarbnik, członkowie: Bogdan Dudziak, Krystian Heidenreich, Lechosław Jacyszyn, Tomasz Klimek, Maciej Kurylas, Izabela Pakuła, Grzegorz Pawlus, Janusz Szczyrk, Renata Zeliasz-Nguyen.

Organizatorem imprezy co roku jest Miejski Szkolny Związek Sportowy, Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Urząd Miejski w Bytomiu.

Źródło: UM Bytom